Elektroinstalace budov

Moderní provedení domovní elektroinstalace Vám umožní zvýšit komfort užívání Vašeho domu, zefektivní jeho provoz, zajistí lepší ochranu domu i jeho obyvatel a samozřejmě i zvýší jeho tržní hodnotu.

Součástí moderní elektroinstalace dnes může být všechno, co lze nějakým způsobem elektricky ovládat – může to být vytápění, žaluzie či rolety, vnitřní i venkovní osvětlení, větrání, klimatizace, audio/video systémy, domovní telefon či videotelefon, meteostanice, garážová vrata, brány, sauna, bazén nebo třeba zavlažovací zařízení. Důležitým prvkem každé elektroinstalace je pak samozřejmě i zabezpečovací zařízení, které chrání nejen proti vloupání, ale i proti požáru, zaplavení nebo úniku nebezpečných plynů.

Elektroinstalace každého domu či bytu pak může být řešena třemi způsoby:

  • klasická elektroinstalace zahrnující pouze ovládání osvětlení klasickými vypínači a rozvod elektrické energie do zásuvek
  • moderněji pojatá elektroinstalace, která na rámec klasické elektroinstalace řeší i ovládání některých dalších z výše uvedených zařízení – pro každé zařízení je použit samostatný řídící systém a samostatné ovládací prvky
  • centrálně řízená elektroinstalace, kdy veškeré použité technologie jsou řízeny centrálně jedním ovládacím systémem (často označována jako inteligentní elektroinstalace)

Hlavními výhodami inteligentní elektroinstalace je kromě již zmíněného centrálního řízení všech použitých technologií i sjednocením ovládání do jednoho systému, automatizace některých úkonů, vzájemné sdílení prvků a v neposlední řadě i možností ovládání všech funkcí pomocí počítače, tabletu či mobilního telefonu. K dispozici jsou jak drátové varianty pro nově budované nebo rekonstruované domy a byty, tak i možnost využití bezdrátových systémů pro již existující nemovitosti.

 

Několik různých systémů inteligentních elektroinstalací a zabezpečovacích zařízení můžete živě vidět v našem novém showroomu v Olomouci. Zde si můžete sami vše vyzkoušet a vybrat, který systém je pro Vás ten pravý.