Kamerové systémy

Kamera AVTECH

Kamerové systémy (CCTV, průmyslové kamery) se využívají k vizuálnímu monitorování objektů, lze je využít pro sledování a záznam obrazu a zvuku z vnitřních i venkovních prostor. Mohou sloužit jako samostatný systém, nebo jako doplnění standardního zabezpečovacího zařízení. Kromě prostého sledování obrazu a zvuku lze využít i různé pokročilé funkce, jako je například rozpoznávání SPZ projíždějících vozidel, sledování a počítání pohybu osob ve vymezených prostorech, střežení přesně vymezených prostor v rámci obrazu nebo monitorování technologických a výrobních procesů.

Kamerové systémy se podle způsobu přenosu obrazu dělí na analogové a digitání (IP kamery). V začátcích byly bezpečnostní kamery výhradně analogové, dnes již výrazně převažují IP kamery, zejména díky jednoduchosti obsluhy i instalace, menším nárokům na kabeláž a velkému množstvím dostupných funkcí.

Kamerový systém se skládá vždy z určitého počtu různých typů kamer (dome, bullet, turret) a infrastruktury pro jejich napájení a propojení. V případě IP kamer lze řešit jejich připojení i napájení jedním kabelem (napájení standardem PoE), propojují se pak síťovým switchem, pomocí kterého se připojí do počítačové sítě LAN. V případě požadavku na nahrávání (záznam) dat se do systému připojí ještě záznamové zařízení (NVR, DVR).

Kamera Dome Kamera Bullet Kamera Turret Záznamové zařízení

Přístup k datům z kamer je možný několika způsoby. Lze k nim přistupovat pomocí specializované aplikace (obslužného a konfiguračního programu) z počítače, pomocí internetového prohlížeče z libovolného přístroje (počítač, tablet, telefon, notebook, chytrá televize apod) nebo pomocí aplikace pro mobilní telefon nebo tablet. Přístup je samozřejmě možný jak lokálně v místní počítačové síti (doma, v budově, objektu), tak i vzdáleně přes internet z jakéhokoliv místa, kde se lze k internetu připojit.

Naše společnost nabízí dodávky kamerových systémů a souvisejících technologií pro všechny typy objektů a aplikací - od základních jednoduchých systémů přes středně pokročilá řešení až po vysoce náročné aplikace. Nabízíme jak systémy s analogovými kamerami, tak i řešení systémů na bázi IP technologií, zahrnující jak široké spektrum IP kamer a IP serverů, tak i související softwarová a hardwarová řešení.

 

Během našeho působení jsme realizovali mnoho různých kamerových systémů, od jednoduchých systémů pro rodinné nebo bytové domy až po náročné instalace v rozsáhlých průmyslových nebo zemědělských objektech. Pro naše projekty využíváme především produkty a technologie společností Hikvison, AVTECH, Ademco, Samsung, Axis, Mobotix, Sony nebo Honeywell.