Zabezpečovací zařízení

Zabezpečovací zařízení (elektronická zabezpečovací signalizace - EZS, alarm) je dnes nezbytnou součástí každé budovy. Plní několik základních úkolů - umožňuje Vám být včas upozorněni na narušení prostoru nebo objektu (telefon, SMS, email), nahlásit narušení objektu na pult centralizované ochrany (PCO), akustickými a vizuálními projevy odradit narušitele od pokračování útoku a současně na narušení upozornit okolí (sirény, světla). V neposlední řadě dokáže viditelně umístěnými prvky zabezpečovacího systému odradit narušitele od útoku ještě před jeho vlastním provedením.

Našim zákazníkům nabízíme zkušenosti z mnoha různých oblastí. Realizovali jsme značné množství různých typů instalací elektronických zabezpečovacích zařízení - od rodinných domů a bytů, přes komerční prostory až pro rozsáhlé areály s kombinací různých typů ochrany objektu (vnitřní ochrana, venkovní ochrana, ochrana perimetru, požární signalizace). Pro naše zákazníky provádíme také pravidelnou údržbu a servis uvedených zařízení, pravidelné funkční prohlídky a veškeré potřebné revize zabezpečovacích systémů a zařízení. Realizujeme samozřejmě i elektronické požární signalizace EPS.

Dále vybíráme některé ze systémů EZS, které nabízíme našim zákazníkům, a jejich základní vlastnosti:
 

Jablotron 100

Zabezpečovací systém Jablotron 100 nabízí kombinaci drátového i bezdrátového připojení a lze jej tak využít jak v novostavbách, tak i ve stávajících objektech. Součástí systému jsou i základní prvky domácí automatizace. Prostřednictvím internetového portálu výrobce systému je možné se k němu připojit i vzdáleně pomocí počítače nebo chytrého telefonu. Jedná se o jednoduchý a cenově přístupný systém, vhodný zejména pro rodinné domy a byty.

 

 

Paradox MAGELLAN

Zabezpečovací zařízení Paradox MAGELLAN je moderní bezdrátový systém, vhodný zejména pro rodinné domy či byty. Nabízí všechny důležité bezpečnostní funkce a přidává k ním některá nadstandardní rozšíření jako je rodinné centrum zpráv a vzkazů nebo rádio.

 

 

Galaxy Flex

Systém Galaxy Flex je špičkové zabezpečovací zařízení renomovaného výrobce bezpečnostních systémů, společnosti Honeywell. Je vhodné zejména pro rodinné domy a menší komerční objekty. Umožňuje kombinovat drátové i bezdrátové prvky. Mezi jeho přednosti patří vysoká spolehlivost, široká škála funkcí, moderní design, možnost ovládání pomocí barevného dotykového panelu nebo mnoho různých rozšiřujicích modulů. I přes mnoho pokročilých funkcí systém nabízí jednoduché a intuitivní ovládání s možností vzdáleného přístupu nebo ovládáním bezkontaktním čipem.

 

Honeywell Galaxy G2

Systém Honeywell Galaxy G2 je ideálním řešením pro zabezpečení menších komerčních prostor s možností využít drátové, bezdrátové nebo hybridní řešení. Výkonný a stabilní systém Galaxy®, zahrnující patentovanou obousměrnou rádiovou technologii, přináší jedinečnou bezdrátovou platformu pro malé a střední komerční instalace. Nabízí praktičnost, úspory nákladů, snadnou instalaci i provoz. Bezdrátová varianta pomáha odstranit mnoho překážek při instalaci a otevírá nové možnosti pro hybridníbezdrátové řešení. Systém Galaxy G2 je plně kompatibilní s nejnovější standardy EN50131 a PD6662:2010.

 

 

Honeywell Galaxy Dimension

Systém řady Galaxy® Dimension je plně integrovaný kombinovaný systém elektronického zabezpečovacího zařízení a řízení vstupu pro střední a velké komerční a průmyslové instalace. Nabízí svým zákazníkům vysoce stabilní a spolehlivý systém se všemi potřebnými funkcemi, jednoduchým ovládáním pomocí grafické klávesnice s dotykovým displejem a množstvím rozšiřujících modulů Galaxy. K dispozici je i zdokonalená správa uživatelů, posílení funkcí kontroly vstupu, možnost definice velkého počtu časových zón, dálková správa více ústředen z jednoho počítače nebo integrace do grafických nadstaveb.

 

Honeywell MB Secure

Moderní integrované řešení MB Secure od světového výrobce Honeywell Security přináší zcela nové pojetí zabezpečovacího systému. Jedná se o unikátní kombinaci IT systému a zabezpečovacího zařízení. Tento systém umožní realizaci i těch nejnáročnějších aplikací a projektů pro velké komerční instalace.

Všechny nabízené modely nové platformy MB-Secure 1000 až 6000 jsou vybaveny jedním typem výkonné procesorové desky. Firmware ústředny je také pouze jeden, avšak licenčně omezen podle velikosti každé modelové řady. Firmware tedy obsahuje vždy všechny možnosti a funkce, které lze jednoduše aktivovat vložením licenčního klíče. Tento model dává investorům jistotu pohodlného růstu technologie budovy bez výrazných nákladů. Modulární hardwarová platforma spolu s licenčním modelem rozšiřování umožňuje řešit jednotlivé projekty individuálně přímo na míru. Investor kupuje jen to, co momentálně potřebuje a kdykoliv může požádat o SW upgrade, rozšíření funkcí. Široká řada adresných modulů a detektorů, včetně nového koncentrátoru s dvojitým vyvážením, nabízí téměř nekonečnou řadu variant stavby a struktury systému MB Secure.

 

Klíčové vlastnosti systému MB Secure:

  • Modulární integrovaná platforma pro aplikace zabezpečení a kontroly vstupu
  • Komplexní řešení zahrnující hardware, programové nadstavby, služby, programové procedury a makra
  • Flexibilní v realizacích
  • Jeden společný hardware i firmware pro všechny aplikace
  • Rozšiřitelné pomocí licenčního kódu, bez změny hardware v ústředně
  • Moderní výkonný hardware ústředny s OS Linux
  • Uživatelsky velmi přívětivé ovládací prvky: LED, LCD a Touch
  • Integrovaná IP a USB komunikace
  • Nové napájecí zdroje s připojením na datovou sběrnici
  • Certifikace EN i VdS