INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

Meteostanice

Rozhraní meteostaniceMeteostanice slouží ke zjištění informací o aktuálním počasí. Tyto informace pak poskytuje řídícímu systému inteligentního domu. Ten se na základě těchto informací může rozhodnout, jak na aktuální počasí a jeho změny reagovat. Mezi nejdůležitější informace, které meteostanice poskytuje, je venkovní teplota, síla a směr větru, intenzita slunečního svitu a úhrn srážek. Další informace, které meteostanici poskytují, ale již nejsou využívány pro řízení domu jsou např. atmosférický tlak, vlhkost vzduchu nebo rosný bod.

Venkovní teplota je využívána pro funkce jako je rozmrazování okapů, chodníků nebo odtávání střech. Pro zavlažovací zařízení jsou důležité hodnoty srážek, aby nedocházelo k zavlažování v době děště nebo po něm. Hodnoty ze srážkoměru jsou užitečné i pro ovládání střešních oken, aby mohly být v případě deště okamžitě zavřeny. Intenzita slunečního svitu pak má vliv na ovládání stínících prvků. Stejně tak síla větru, kdy za silného větru je nutné zasunou markýzy a vytáhnout žaluzie.

Meteostanice může poskytovat informace o počasí i přímo obyvatelům domu. Většina moderních meteostanic disponuje přehledným rozhraním, které zobrazuje jak aktuální informace o počasí, tak i jeho historii, případně i jednoduchou předpověď. Díky tomu, že je toto rozhraní přístupné pomocí počítače, lze na něj přistupovat jak přímo z domu, tak vzdáleně i přes internet.

Příklad toho, jak může vypadat informační rozhraní meteostanice, můžete vidět na obrázku.

Napište nám


Nevíte si rady? Napište nám a my Vám rádi zdarma poradíme.

×

TOP