INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

Řízení přístupu

DveřeDo řízení přístupu spadají všechny technologie, které Vám umožní dostat se nějakým způsobem do domu nebo na jeho pozemek. Patří sem vjezdové brány, branky, garážová vrata a samozřejmě i vchodové dveře. Podmínkou je to, že musí mít možnost elektrického ovládání pohonu nebo zámku.

Ovládání vjezdových bran a garážovch vrat je již u nových staveb běžnou záležitostí. Některé dokáží kromě prostého ovládání otevření a zavření poskytnout i informace o jejich poloze, která může být velmi užitečná. Stav vrat nebo brány pak vidíte přímo v ovládacím rozhraní a nemusíte se chodit dívat, jestli jste zavřeli. Pokud toto Vaše vrata neumí, lze to řešit přídavným magnetickým kontaktem, který informaci o tom, je-li zavřeno, také poskytne. Další užitečnou funkcí může např. to, že každý den večer Vám dá systém vědět, že jste do určité hodiny garážová vrata nezavřeli, případně je dokáže v danou hodinu sám zavřít.

U vchodových dveří jsou dvě varianty, jak je lze ovládat. První jednodušší možností je klasický elektromagnetický zámek, který se používá u dveří s "koulí" a např. i u branek. Takto lze ale otevírat pouze dveře, které nejsou uzamčené zámkem. Pokročilejší možností je elektromotorický zámek, který dveře dokáže kompletně uzamknout, a samozřejmě i odemknout.

K ovládání dveří, vrat a bran lze použít jednak vypínače, které by samozřejmě měly být uvnitř domu, jednak různé bezpečnostní čtečky - mohou to být čtečky bezkontaktních karet a čipů (RFID), čtečky otisků prstu nebo případně i kódové klávesnice.

Napište nám


Nevíte si rady? Napište nám a my Vám rádi zdarma poradíme.

×

TOP