INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

Topení a klimatizace

TopeníŘízení topení je jednou z nejpřínosnějších funkcí inteligentního domu. Kromě toho, že Vám dovede za každých okolností zajistit tepelnou pohodu, může Vám pomoci i ušetřit provozní náklady. Funguje tak, že řídí teplotu nezávisle v každé místnosti a podle předem stanoveného programu. Nemůže se tedy stát, že byste měli jednu místnost přetopenou a ve druhé naopak chladno. Řídit lze veškeré topné systémy, jak radiátory a přímotopy, tak i podlahové topení, obojí jak teplovodní, tak i elektrické. Kombinovat lze i několik různých zdrojů tepla, například elektrické topení s kotlem na dřevo nebo plynový kotel se solárním ohřevem.

Užitečnou funkcí může být i řízení ohřevu teplé vody. Kromě toho, že si můžete nastavit požadovanou teplotu teplé vody, lze její dohřívání vypnout po dobu, kdy v domě nejste. K úsporám nákladů může pomoci i to, že během Vaší nepřítomnosti vypnete cirkulaci teplé vody, která se znovu aktivuje právě při Vašem příchodu, takže bude zajištěno, že teplá voda bude k dispozici vždy, když to bude potřeba.

Pokud je použita klimatizace, lze samozřejmě řídit stejným systémem i klimatizaci. Řídící systém Vašeho domu se podle nastavené teploty a dalších parametrů dokáže rozhodnout, zda má v dané situaci chladit, či topit. A největší výhodou řízení topení pomocí inteligentní elektroinstalace je to, že jej lze propojit s ostatními systémy domu – žaluzie mohou pomoci s ochranou interiéru proti přehřívání v létě, zabezpečovací zařízení může dát informaci, že v budově nikdo není a lze tak např. vypnout cirkulaci teplé vody.

Napište nám


Nevíte si rady? Napište nám a my Vám rádi zdarma poradíme.

×

TOP