kamerové systémy

Kamerové systémy


Kvalitní kamerové systémy (CCTV, průmyslové kamery) našim klientům dlouhodobě pomáhají k vizuálnímu monitoringu objektů. Můžete je využít pro sledování a záznam obrazu i zvuku z vnitřních i venkovních prostor. Námi dodávané kamerové systémy vám mohou sloužit buď jako samostatný systém, nebo jako doplnění elektronického zabezpečovacího zařízení EZS. Pro automatické bezkontaktní měření tělesné teploty pak nabízíme termokamery.

Kromě sledování obrazu a zvuku nabízíme využití i dalších pokročilých funkcí. Moderní kamery dnes umějí například:

  • rozpoznat SPZ všech projíždějících vozidel
  • sledovat a počítat osoby ve vymezených prostorech
  • střežit přesně vymezené prostory v rámci obrazu
  • monitorovat technologické a výrobní procesy
  • měřit tělesnou teplotu osob

Kamerové systémy se podle způsobu přenosu obrazu dělí na analogové a digitální (IP kamery). V začátcích byly bezpečnostní kamery výhradně analogové, dnes již výrazně převažují digitální IP kamery, zejména díky jednoduchosti obsluhy i instalace, menším nárokům na kabeláž a velkému množství dostupných funkcí.
Námi instalovaný kamerový systém se vždy skládá z určitého počtu různých typů kamer (dome, bullet, turret) a infrastruktury pro jejich napájení a propojení. V případě IP kamer umíme řešit jejich připojení i napájení jedním kabelem (napájení standardem PoE), propojujeme je pak síťovým switchem, pomocí kterého se připojí do počítačové sítě LAN. V případě požadavku na nahrávání (záznam) dat se do systému připojí ještě záznamové zařízení (NVR, DVR) a je hotovo.

Při vlastním provozu kamerového systému se k datům z kamer dostanete velmi jednoduše a hned několika způsoby. Můžete k nim přistupovat pomocí specializovaného obslužného a konfiguračního programu z počítače, pomocí internetového prohlížeče z libovolného přístroje (počítač, tablet, telefon, notebook, chytrá televize apod.) nebo pomocí aplikace pro mobilní telefon nebo tablet. Přístup je samozřejmě možný jak lokálně v místní počítačové síti (doma, v budově, objektu), tak i vzdáleně přes internet z jakéhokoliv místa, kde se lze k internetu připojit.

Jak konkrétně vám v případě požadavku na dodávku kamerového systému pomůžeme?

  • Vyslechneme si vaše přání. Stačí nám zavolat nebo napsat na formulář níže.
  • Co nejdříve připravíme nejvhodnější řešení s ohledem na funkčnost, dlouhodobou spolehlivost a rozumnou cenu.
  • Dodáme, namontujeme, nastavíme a otestujeme kompletní kamerový systém (včetně související technologie) pro všechny vaše objekty.
  • Hotovo. Váš majetek bude od této chvíle pod neustálým dohledem. Jakmile nadejde čas pravidelné revize celého zařízení, dáme vám v předstihu vědět.

Pokud nad pořízením kamerového systému pro váš dům nebo firmu opravdu uvažujete, možná se ptáte, proč se svěřit do péče právě nám. Odpověď je jednoduchá. V tomto oboru se pohybujeme více než dvě dekády, takže dokážeme nejen kvalifikovaně poradit, ale také víme, které kamerové systémy se i po letech osvědčily. Praktických zkušeností z terénu máme opravdu na rozdávání a rádi se s vámi o ně podělíme. Máme za sebou i celou řadu referenčních projektů. V minulosti jsme realizovali jak základní jednoduché systémy, tak i středně pokročilá řešení. Praxi ale máme i s vysoce náročnými projekty na míru. Nabízíme jak systémy s analogovými kamerami, tak i řešení systémů na bázi IP technologií. Ty zahrnují široké spektrum IP kamer a IP serverů i související softwarová a hardwarová řešení.

Kontaktujte nás

INTELIX Technologies s.r.o.

Rooseveltova 208/93, 779 00 OLOMOUC

IČ: 029 97 011

DIČ: CZ 029 97 011

chytré domy intelix

Copyright © 2021 INTELIX Technologies s.r.o.